(0)

Artykuły

15.04.2023

Czym są szkolenia bhp w formie e-learningu?

E-learning bhp to forma edukacji, która wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne do przekazywania wiedzy i umiejętności. E-learning może odbywać się za pośrednictwem różnych platform i narzędzi, takich jak strony internetowe, platformy e-learningowe, programy do wideokonferencji, wirtualne laboratoria czy gry edukacyjne.

 

W e-learningu uczestnicy szkolenia bhp mogą uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety czy smartfony. Treści edukacyjne są dostępne online, a uczestnicy mają możliwość dokładnego przejrzenia materiałów, powtarzania, praktykowania i testowania swojej wiedzy.

 

Dzięki e-learningowi edukacja staje się bardziej dostępna i elastyczna, a uczestnicy mają możliwość dostosowania tempa nauki do swoich indywidualnych potrzeb. Szkolenia bhp w formie e-learningu muszą zapewniać realizację programu dla danej grupy pracowniczej. Szkolenia, które mogą yć realizowane w tej formie to :

Szkolenia okresowe bhp dla pracowników administracyjno-biurowych,

Szkolenia okresowe bhp dla innych pracowników, których praca wiąże się z zagrożeniami ale nie są to pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych np. nauczyciele, pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele handlowi,

Szkolenia okresowe bhp dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach inżynieryjno-technicznych,

Szkolenia okresowe bhp dla pracodawców i osób kierujących pracownikami.

Każde z tych szkoleń musi uwzględniać zagadnienia związane z prawną ochroną pracy, ergonomią, zagrożeniami, pierwszą pomocą i ochroną przeciwpożarową. Szkolenia dla pracodawców i osób kierujących pracownikami oraz szkolenia okresowe bhp dla pracowników inżynieryjno-technicznych muszą być rozszerzone także o zagadnienia związane z odpowiedzialnością z racji wykonywanej funkcji.

Ta forma szkolenia ma jednak ograniczenia. Nie można skorzystać z elearningowych szkoleń bhp w przypadku pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych.

E-learning z zakresu bhp jest coraz bardziej popularny w dzisiejszych czasach, szczególnie ze względu na rosnącą liczbę ludzi pracujących zdalnie i potrzebujących elastycznych sposobów szkolenia. Wielu pracodawców korzysta z e-learningu jako skutecznego narzędzia szkoleniowego dla swoich pracowników, co pozwala na podnoszenie kwalifikacji i kompetencji w sposób szybki, wygodny i ekonomiczny.

zobacz wszystkie
Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.