(0)

Artykuły

05.05.2023

Szkolenia bhp online

Szkolenia BHP online to coraz bardziej popularna forma edukacji dla pracowników różnych branż.

Wraz z postępem technologicznym i wzrostem znaczenia bezpieczeństwa i higieny pracy, coraz więcej firm decyduje się na przeprowadzenie szkoleń BHP online. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy wymagają od pracodawców zapewnienia odpowiedniego szkolenia pracowników, w tym także szkoleń BHP.

Szkolenia BHP online przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, co pozwala na uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia.

Szkolenia bhp w Polsce są organizowane jako szkolenia wstępne i okresowe.

Szkolenie BHP wstępne jest obowiązkowe dla każdego pracownika.

Obecnie takie szkolenie można wykonać przez internet. Jednak nie wszystkie grupy pracowników mogą korzystać z tej formy szkolenia. Ograniczenie dotyczy przede wszystkim pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych. Ta grupa pracowników musi odbywać szkolenia wstępne bhp w formie instruktażu , który jest prowadzony stacjonarnie w zakładzie pracy.

Podobnie jest też w przypadku szkoleń okresowych bhp. Te szkolenia dla osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych również muszą się odbywać stacjonarnie.

Szkolenia BHP online są natomiast doskonałą formą edukacji dla pracowników administracyjno-biurowych, menadżerów, pracowników służby zdrowia, w tym lekarzy czy pracowników inżynieryjno-technicznych. Jest to dogodny sposób kształcenia, dla osób które nie mają czasu na uczestnictwo w tradycyjnych szkoleniach stacjonarnych. Dzięki szkoleniom online można zdobyć wiedzę w dogodnym czasie i miejscu. Wystarczy dostęp do internetu i wykupienie odpowiedniego szkolenia.

Szkolenia bhp online pozwalają też na lepszą kontrolę przekazywanych pracownikom informacji. Osoby decydujące o wyborze wykonawcy szkolenia okresowego bhp mają możliwość zapoznać się materiałem, który uczestnicy szkolenia poznają w trakcie nauki. Można dzięki temu wprowadzić też zmiany w treści takiego szkolenia.

Dodatkową korzyścią jest możliwość zamieszczenia gotowych kursów na firmowych platformach e-learningowych. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów szkoleń bhp.

Podsumowując szkolenia bhp online są wygodną formą wypełnienia obowiązku w zakresie bhp, zarówno dla pracowników jak i pracodawcy.

 

zobacz wszystkie
Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.