(0)

Aktualności

Z końcem roku mija czas na przeprowadzenie szkoleń okresowych bhp, które zostały odroczone w związku z pandemią.

Już 28 grudnia mija termin na przeprowadzenie szkoleń okresowych bhp, które były odroczone w związku z epidemią covid.

Konferencja pt. „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym” 25 października 2023 r., Jabłonna k. Warszawy Polska Akademia Nauk, Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie, ul. Modlińska 105

Wszystkie zaświadczenia kwalifikacyjne UDT wydane przed 01 czerwca 2019 r. tracą ważność 1 stycznia 2024 r. Dotyczy to zaświadczeń wydawanych dla pracowników wykonujących prace wymienione na liście zawodów regulowanych w których kwalifikacje uznaje UDT m.in. operatorów wózków, pracowników obsługujących dźwigi czy napełniających zbiorniki przenośne.

Jeśli pracownik administracyjno-biurowy wykonuje pracę zdalną to na mocy wprowadzonej w tym roku nowelizacji kodeksu pracy art., 67(31) paragraf 3, powinien odbywać szkolenia okresowe bhp, niezależnie od kategorii ryzyka pracodawcy. Nowelizacja weszła w życie 7 kwietnia 2023 r.

Zapraszamy na szkolenie okresowe dla służby BHP lub po prostu doskonalące. W programie to co zawsze i nigdy dość :) O wypadkach przy pracy, aktualnych przepisach, budowaniu świadomości, pierwszej pomocy, szkoleniach bhp itd. Start już 19 kwietnia. Ciekawa formuła interaktywna ale nie stacjonarna. Dołącz do nas!

Od 7 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy kodeksu pracy dotyczące pracy zdalnej. Czy każda firma i instytucja musi mieć regulacje dotyczące pracy zdalnej? Komu można odmówić wykonywania pracy w tym systemie, a kiedy nie będzie to możłiwe? Jakie obowiązki ma pracodawca w związku z pracą zdalną? Jaki ekwiwalent obowiązuje w przypadku pracy zdalnej?

Od 7 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące pracy. Przepisy wymagają wprowadzenia w zakładzie pracy konkretnych regulacji, przeprowadzenia oceny ryzyka zawodowego oraz wydania instrukcji dotyczących organizacji stanowiska pracy w miejscu wykonywania pracy. Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 22 marca.

Uchwalono nowe przepisy prawa pracy. Do kodeksu pracy dodano kilkadziesiąt nowych artykułów poświęconych pracy zdalnej oraz kontroli trzeźwości. W artykule znajdziecie Państwo krótkie posumowanie nowości. Zapraszamy na szkolenie z zakresu wprowadzonych i planowanych zmian w kodeksie pracy już 13 grudnia. Zapisz się tutaj.

W najbliższym czasie czekają nas zmiany w prawie pracy. Będą dotyczyć pracy zdalnej, kontroli trzeźwości, obowiązków informacyjnych pracodawcy, uprawnień rodzicielskich, elastycznej organizacji czasu pracy. Chcesz przygotować swoją organizację, firmę na zmiany w kodeksie pracy? Zapraszamy! Dowiesz się jakie uprawnienia zyskają pracownicy, a jakie pracodawcy? Jak skutecznie wdrożyć zmiany w procedurach wewnętrznych? Jakie będą konsekwencje wprowadzonych zmian?

Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.