(0)

Aktualności

Ruszył już kolejny Konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej. Od 26 lutego 2024 roku można będzie w ZUS składać wnioski o dotację. Z pomocą dotacji możesz sfinansować do 80% kosztów poprawy warunków pracy. Maksymalna kwota dotacji to 300.000 zł.

Zbliża się czas podsumowań i sprawozdań. Dla służby bhp to czas przygotowania się do sporządzenia rocznej analizy stanu bhp.

W ciągu kilku tygodni zostanie ogłoszony Konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej. Konkurs jest ogłaszany w ramach Programu dofinansowania płatników składek. Jego celem jest wybór projektów, które będą dotyczyć poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. W ramach dofinansowania każdy pracodawca może uzyskać nawet do 300.000 zł.

Z końcem roku mija czas na przeprowadzenie szkoleń okresowych bhp, które zostały odroczone w związku z pandemią.

Już 28 grudnia mija termin na przeprowadzenie szkoleń okresowych bhp, które były odroczone w związku z epidemią covid.

Konferencja pt. „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym” 25 października 2023 r., Jabłonna k. Warszawy Polska Akademia Nauk, Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie, ul. Modlińska 105

Wszystkie zaświadczenia kwalifikacyjne UDT wydane przed 01 czerwca 2019 r. tracą ważność 1 stycznia 2024 r. Dotyczy to zaświadczeń wydawanych dla pracowników wykonujących prace wymienione na liście zawodów regulowanych w których kwalifikacje uznaje UDT m.in. operatorów wózków, pracowników obsługujących dźwigi czy napełniających zbiorniki przenośne.

Jeśli pracownik administracyjno-biurowy wykonuje pracę zdalną to na mocy wprowadzonej w tym roku nowelizacji kodeksu pracy art., 67(31) paragraf 3, powinien odbywać szkolenia okresowe bhp, niezależnie od kategorii ryzyka pracodawcy. Nowelizacja weszła w życie 7 kwietnia 2023 r.

Zapraszamy na szkolenie okresowe dla służby BHP lub po prostu doskonalące. W programie to co zawsze i nigdy dość :) O wypadkach przy pracy, aktualnych przepisach, budowaniu świadomości, pierwszej pomocy, szkoleniach bhp itd. Start już 19 kwietnia. Ciekawa formuła interaktywna ale nie stacjonarna. Dołącz do nas!

Od 7 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy kodeksu pracy dotyczące pracy zdalnej. Czy każda firma i instytucja musi mieć regulacje dotyczące pracy zdalnej? Komu można odmówić wykonywania pracy w tym systemie, a kiedy nie będzie to możłiwe? Jakie obowiązki ma pracodawca w związku z pracą zdalną? Jaki ekwiwalent obowiązuje w przypadku pracy zdalnej?

Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.