(0)

Aktualności

W dniu 9 września 2016r. odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie - konferencja „Bezpieczni w pracy i w domu” zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”. Organizatorami spotkania byli eksperci z Sieci Ekspertów certyfikowanych przez CIOP – PIB oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Wrzesień jest miesiącem ciekawych, bezpłatnych wydarzeń dla osób interesujących się bezpieczeństwem i higieną pracy. Jak uniknąć wypadku, jak radzić sobie z transportem ręcznym i wewnątrzzakładowym doradzą specjaliści z ZUS-u, a eksperci certyfikowani przez CIOP-PIB zachęcą do nauki bezpieczeństwa nie tylko w pracy. Zobacz więcej w naszej zakładce Wydarzenia.

13 września 2016 r. w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA PIP zainauguruje kampanię „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i poprawa warunków pracy świadczących pracę na rzecz podmiotów zajmujących się produkcją wyrobów tartacznych i wyrobów z drewna. Kampania będzie skierowana do całej branży i potrwa trzy lata.

Jeśli jesteś profesjonalistą w branży bhp, potrzebujesz fachowych narzędzi, które pozwolą szybko i dobrze przygotować niezbędne dokumenty. Ocena ryzyka w podziale na zadania, dokumentacja powypadkowa z walidacją, dokumentacja szkoleniowa z możliwością śledzenia terminów szkoleń - to tylko kilka zalet e-dokumentów. Teraz jest okazja, aby kupić dostęp do e-dokumentów w bardzo atrakcyjnej cenie. Program jest dostępny w wersji on-line i desktop. Umożliwia pracę jednocześnie całego zespołu.

PIP kontroluje pracodawców, u których nie było kontroli w ciągu ostatnich 5 lat. Co należy przygotować na taką kontrolę?

Do 30 września przyjmowane są wnioski konkursowe firm i instytucji, które aktywnie zarządzają wiekiem w swoich organizacjach. Konkurs Dobrych Praktyk pn. „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” jest elementem europejskiej kampanii informacyjnej „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” prowadzonej przez EU-OSHA. Pochwalcie się swoimi dobrymi praktykami w tym zakresie!

W ubiegłym roku inspektorzy pracy przeprowadzili kontrole w ponad 71 300 zakładach pracy. W wyniku ich działań wydano: 302 700 decyzji wstrzymania prac, w tym 7 600 nakazujących natychmiastowe wstrzymanie prac – ze względu na stan bezpośredniego zagrożenia życia, 9 300 decyzji nakazujących wstrzymanie eksploatacji maszyn, 159 wniosków o podwyższenie składki wypadkowej.

Około 2/3 firm płaci za wysokie składki na ubezpieczenie wypadkowe. Do końca tego roku jest ostatnia szansa, żeby odzyskać nadpłacone składki za lata 2006-2011.

W dniach 26-28 kwietnia odbyły się w Poznaniu Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa. Są to największe targi w tej branży w Polsce. W tym roku swoją ofertę zaprezentowały 242 firmy, w tym 81 z zagranicy – łącznie z 23 państw świata. W tym gronie znalazł się również nasz portal e-Specjalistabhp.

Zapraszamy wszystkich w przyszłym tygodniu do odwiedzenia nas na Targach SAWO w Poznaniu. Będziemy na Was czekać na stoisku nr 93 w hali 3. Z przyjemnością podzielimy się naszymi dokonaniami. Pokażemy jak można skrócić czas pracy nad dokumentację, żeby mieć go więcej na kreowanie realnego bezpieczeństwa w pracy i życie prywatne. Chętnie opowiemy Wam również jak możemy pomóc w zarządzaniu szkoleniami bhp w firmie. A poniżej fotki z naszego stoiska z 2014 roku.

Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.