(0)

Aktualności

Listopad to dobry miesiąc na uzupełnienie wiedzy i umiejętności w zakresie bhp przez służby wykonujące obowiązki służby bhp. Zajrzyj do naszych Wydarzeń, aby sprawdzić aktualną ofertę. Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Ośrodek Szkoleniowy Delphi BDU do Warszawy w terminie 17-18 listopada, koszt 520 zł.

Jak podaje Państwowa Inspekcja Pracy u co trzeciego kontrolowanego pracodawcy stwierdza się nieprawidłowości w zakresie szkoleń bhp. „Pracodawcy i pracownicy lekceważą obowiązek przeprowadzania szkoleń bhp. Tylko w 2015 roku w wypadkach przy pracy śmierć poniosły 42 osoby, które nie przeszły takiego szkolenia.”

Inspektorzy pracy ujawnili w sumie 485 wykroczeń przeciw prawom pracownika. 111 osób zostało ukaranych mandatami na łączną kwotę ponad 120 tys. złotych. Do sądu skierowano 7 wniosków o ukaranie. Wobec 95 osób zastosowano środki oddziaływania wychowawczego w formie ostrzeżenia lub pouczenia. Tak wygląda podsumowanie kontroli przeprowadzonych 15 sierpnia 2016 roku w placówkach handlowych.

W dniu 9 września 2016r. odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie - konferencja „Bezpieczni w pracy i w domu” zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”. Organizatorami spotkania byli eksperci z Sieci Ekspertów certyfikowanych przez CIOP – PIB oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Wrzesień jest miesiącem ciekawych, bezpłatnych wydarzeń dla osób interesujących się bezpieczeństwem i higieną pracy. Jak uniknąć wypadku, jak radzić sobie z transportem ręcznym i wewnątrzzakładowym doradzą specjaliści z ZUS-u, a eksperci certyfikowani przez CIOP-PIB zachęcą do nauki bezpieczeństwa nie tylko w pracy. Zobacz więcej w naszej zakładce Wydarzenia.

13 września 2016 r. w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA PIP zainauguruje kampanię „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i poprawa warunków pracy świadczących pracę na rzecz podmiotów zajmujących się produkcją wyrobów tartacznych i wyrobów z drewna. Kampania będzie skierowana do całej branży i potrwa trzy lata.

Jeśli jesteś profesjonalistą w branży bhp, potrzebujesz fachowych narzędzi, które pozwolą szybko i dobrze przygotować niezbędne dokumenty. Ocena ryzyka w podziale na zadania, dokumentacja powypadkowa z walidacją, dokumentacja szkoleniowa z możliwością śledzenia terminów szkoleń - to tylko kilka zalet e-dokumentów. Teraz jest okazja, aby kupić dostęp do e-dokumentów w bardzo atrakcyjnej cenie. Program jest dostępny w wersji on-line i desktop. Umożliwia pracę jednocześnie całego zespołu.

PIP kontroluje pracodawców, u których nie było kontroli w ciągu ostatnich 5 lat. Co należy przygotować na taką kontrolę?

Do 30 września przyjmowane są wnioski konkursowe firm i instytucji, które aktywnie zarządzają wiekiem w swoich organizacjach. Konkurs Dobrych Praktyk pn. „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” jest elementem europejskiej kampanii informacyjnej „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” prowadzonej przez EU-OSHA. Pochwalcie się swoimi dobrymi praktykami w tym zakresie!

W ubiegłym roku inspektorzy pracy przeprowadzili kontrole w ponad 71 300 zakładach pracy. W wyniku ich działań wydano: 302 700 decyzji wstrzymania prac, w tym 7 600 nakazujących natychmiastowe wstrzymanie prac – ze względu na stan bezpośredniego zagrożenia życia, 9 300 decyzji nakazujących wstrzymanie eksploatacji maszyn, 159 wniosków o podwyższenie składki wypadkowej.

Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.