(0)

Aktualności

Od 7 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące pracy. Przepisy wymagają wprowadzenia w zakładzie pracy konkretnych regulacji, przeprowadzenia oceny ryzyka zawodowego oraz wydania instrukcji dotyczących organizacji stanowiska pracy w miejscu wykonywania pracy. Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 22 marca.

Uchwalono nowe przepisy prawa pracy. Do kodeksu pracy dodano kilkadziesiąt nowych artykułów poświęconych pracy zdalnej oraz kontroli trzeźwości. W artykule znajdziecie Państwo krótkie posumowanie nowości. Zapraszamy na szkolenie z zakresu wprowadzonych i planowanych zmian w kodeksie pracy już 13 grudnia. Zapisz się tutaj.

W najbliższym czasie czekają nas zmiany w prawie pracy. Będą dotyczyć pracy zdalnej, kontroli trzeźwości, obowiązków informacyjnych pracodawcy, uprawnień rodzicielskich, elastycznej organizacji czasu pracy. Chcesz przygotować swoją organizację, firmę na zmiany w kodeksie pracy? Zapraszamy! Dowiesz się jakie uprawnienia zyskają pracownicy, a jakie pracodawcy? Jak skutecznie wdrożyć zmiany w procedurach wewnętrznych? Jakie będą konsekwencje wprowadzonych zmian?

Zapraszamy na szkolenie Prawo pracy - zmiany 2022r. Szkolenie w formie on-line z prawnikiem z zakresu prawa pracy. W programie zagadnienia dotyczące pracy zdalnej, kontroli trzeźwości, obowiązków informacyjnych pracodawcy, uprawnień rodzicielskich, elastycznej organizacji czasu pracy. Chcesz przygotować swoją organizację, firmę na zmiany w kodeksie pracy? Zapraszamy! Jakie uprawnienia zyskają pracownicy, a jakie pracodawcy? Jak skutecznie wdrożyć zmiany w procedurach wewnętrznych?

Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy – obchodzonym 28 kwietnia jest: Kultura bezpieczeństwa – wspólna sprawa (Act together to build a positive safety and health culture)

Od 20 listopada 2021 roku obowiązuje weszło w życie rozporządzenie zminiające Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pracodawca nie może dopuścić nowo zatrudnianego pracownika do wykonywania obowiązków zawodowych w sytuacji, gdy nie posiada on odpowiednich kwalifikacji oraz w przypadku braku wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego wykonywania pracy. Przepisy wprowadzone w związku z epidemią COVID-19 nie zwalniają z obowiązku przeprowadzania wstępnych szkoleń bhp.

Z przyjemnością informujemy, że umieściliśmy na naszej platformie nowe szkolenie pt. Zasady pracy zdalnej. Dobre praktyki. W szkoleniu znajdziecie Państwo przydatne informacje o tym jak organizować pracę w domu. Szkolenie można zakupić u nas na platformie lub zamówić do umieszczenia na platformach firmowych. Na Państwa życzenie szkolenie możemy dostosować do indywidualnych potrzeb np. zamieścić w nim przykłady z Waszej praktyki lub firmową politykę pracy zdalnej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że prawie 50% ognisk zachorowań jest identyfikowanych w zakładach pracy. Stąd też rekomendacja Rządu, aby przejść, tam gdzie jest możliwe, na system pracy zdalnej. Z uwagi na brak prawnych uregulowań dotyczących systemu pracy zdalnej, warto stworzyć w zakładzie pracy zasady określające te kwestie.

Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.