(0)

Aktualności

Informujemy, że 11 grudnia odbędzie się szkolenie poświęcone najważniejszym problemom 2020 roku. Na szkoleniu zostaną omówione tematy: nowych procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym, instrukcji eksploatacji, regulacji dotyczących pracy zdalnej oraz pierwszej pomocy w czasie zagrożenia COVID-19. Odpowiednia dawka profesjonalnej wiedzy w wydaniu najlepszych specjalistów. Zachęcamy do udziału. Szkolenie oczywiście odbędzie się zdalnie.

W związku z wymaganą oceną ryzyka zawodowego dotyczącą narażania na SARS-CoV-2 proponujemy skorzystanie z naszych e-Dokumentów.

Z końcem lipca ruszył nowy konkurs na dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy realizowane w 2021 roku. Ze środków z konkursu można sfinansować np. osłony na maszyny, instalacje ograniczające wpływ czynników szkodliwych na zdrowie pracowników, oświetlenie, instalacje służące poprawie bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na czynnik biologiczne itp.

Informujemy, że posiadacze dostępu do e-Dokumentów mogą skorzystać z przygotowanych przez nas wzorów oceny ryzyka w związku z narażeniem na zarażenie wirusem SARS-CoV-2. Wzory oceny znajdziecie Państwo w menu bocznym "Przykładowe oceny ryzyka" . Można je kopiować do swoich ocen.

Czy wiesz, że obecnie można prowadzić instruktaż ogólny w formie e-learningu? Z nami jest to proste!

W sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tekście uwzględniliśmy już zmiany w rozporządzeniu, wprowadzone 1 kwietnia 2020 r., dotyczące odległości pomiędzy stanowiskami pracy.

W związku z licznymi wątpliwościami, dotyczącymi stosowania przepisów prawa pracy odnoszących sią do relacji między pracodawcą a pracownikami w sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała odpowiedzi na pytania dotyczące tej problematyki. Dodatkowe informacje i zalecenia w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem znajdują się także na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/

Zapraszamy na seminarium pt. Wykreuj modę na bezpieczeństwo", która jest organizowana w ramach kampanii społecznej na rzecz promowania kultury bezpieczeństwa w pracy i życiu pozazawodowym człowieka. Seminarium odbędzie się w Pałacu w Jabłonnie w dniu 9 października. Organizatorami przedsięwzięcia są przedstawiciele Sieci Ekspertów ds. BHP certyfikowanych przez CIOP PIB wraz z CIOP- PIB.

Nastąpiły zmiany we wzorach dokumentów tworzonych przez służby bhp! Małe zmiany ale duży problem jeśli ktoś korzysta z nieaktualizowanych programów do obsługi dokumentacji!

Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.