(0)

Aktualności

PIP kontroluje pracodawców, u których nie było kontroli w ciągu ostatnich 5 lat. Co należy przygotować na taką kontrolę?

Do 30 września przyjmowane są wnioski konkursowe firm i instytucji, które aktywnie zarządzają wiekiem w swoich organizacjach. Konkurs Dobrych Praktyk pn. „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” jest elementem europejskiej kampanii informacyjnej „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” prowadzonej przez EU-OSHA. Pochwalcie się swoimi dobrymi praktykami w tym zakresie!

W ubiegłym roku inspektorzy pracy przeprowadzili kontrole w ponad 71 300 zakładach pracy. W wyniku ich działań wydano: 302 700 decyzji wstrzymania prac, w tym 7 600 nakazujących natychmiastowe wstrzymanie prac – ze względu na stan bezpośredniego zagrożenia życia, 9 300 decyzji nakazujących wstrzymanie eksploatacji maszyn, 159 wniosków o podwyższenie składki wypadkowej.

Około 2/3 firm płaci za wysokie składki na ubezpieczenie wypadkowe. Do końca tego roku jest ostatnia szansa, żeby odzyskać nadpłacone składki za lata 2006-2011.

W dniach 26-28 kwietnia odbyły się w Poznaniu Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa. Są to największe targi w tej branży w Polsce. W tym roku swoją ofertę zaprezentowały 242 firmy, w tym 81 z zagranicy – łącznie z 23 państw świata. W tym gronie znalazł się również nasz portal e-Specjalistabhp.

Zapraszamy wszystkich w przyszłym tygodniu do odwiedzenia nas na Targach SAWO w Poznaniu. Będziemy na Was czekać na stoisku nr 93 w hali 3. Z przyjemnością podzielimy się naszymi dokonaniami. Pokażemy jak można skrócić czas pracy nad dokumentację, żeby mieć go więcej na kreowanie realnego bezpieczeństwa w pracy i życie prywatne. Chętnie opowiemy Wam również jak możemy pomóc w zarządzaniu szkoleniami bhp w firmie. A poniżej fotki z naszego stoiska z 2014 roku.

Mamy do rozdania 10 bezpłatnych zaproszeń na Targi SAWO do wykorzystania od 26 do 28 kwietnia 2016 r. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska oraz stoisk 220 innych wystawców z branży BHP. Czekamy na Was! Zgłaszajcie się po zaproszenia poprzez formularz kontaktowy www.e-specjalistabhp.pl/kontakt/.

Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie!
Ruszyła nowa kampania europejska pod hasłem "Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie". Kampania dotyczy wszystkich pracowników aktywnych zawodowo. Promuje zrównoważone życie zawodowe i wdrażanie w zakładach pracy narzędzi pozwalających starzeć się zdrowo. Celem Kampanii jest dostarczanie pracodawcom i pracownikom informacji i narzędzi pomocnych w zarządzaniu bezpieczeństwem pracy w kontekście starzenia się oraz promowanie dobrych praktyk z tego zakresu.

Na pewno słyszałeś o mobbingu, ale czy na pewno wiesz dokładnie, czym jest to zjawisko? Na naszej platformie znajdziesz szkolenie, które pomoże Ci zrozumieć przyczyny, rozpoznać z jakim etapem mobbingu masz do czynienia, pomoże w podjęciu właściwych kroków. Szkolenie jest uniwersalne, i zagadnienia w nim zawarte są przydatne pracownikom ale przede wszystkim pracodawcom i osobom kierującym pracownikami. W materiałach dodatkowych do szkolenia znajdują się też przydatne wzory dokumentów.

Korzystajcie z nowej funkcjonalności - Dokumenty firmy. Funkcjonalność działa na zasadzie wspólnego dysku. Wszyscy użytkownicy tej samej licencji mają możliwość dodawania swoich dokumentów i wspólnego z nich korzystania przy pomocy dowolnego urządzenia z każdego miejsca na świecie. Funkcja bardzo przydatna, zwłaszcza dla wieloosobowych zespołów. Funkcja dostępna jest dla użytkowników e-dokumentów.

Serwis e-specjalistabhp.pl używa plików cookies.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie serwisu.